تبلیغات
بدنسازی و زیبایی اندام - پرسش و پاسخ های ورزشی
بدنسازی و زیبایی اندام
 
یکشنبه 17 مرداد 1389 :: نویسنده : اشکان
سوال : می خواستم بدانم بدنسازی چه نقشی در ورزش یک فوتبالیست دارد.
پاسخ : با سلام
دوست عزیز، در رشته فوتبال همچون سایر رشته‌های ورزشی در کنار تکنیک، تاکتیک و آمادگی روانی، آمادگی جسمانی از اهمیت به‌سزائی برخوردار است. توان، سرعت و چابکی عامل بسیار مهم از آمادگی جسمانی است، که در اجراء مهارت‌های فوتبال دارای اهمیت بسیار است.
مطالعات گوناگون در مورد روش‌های مختلف تمرین نشان می‌دهد که کارائی سیستم عضلانی و عوامل عصبی ـ عضلانی در اثر تمرینات بدنی، قابل پیشرفت و توسعه می‌باشند.
مطالعات و تحقیقات انجام شده نشانگر آن است که تمرینات بدنی( بدنسازی ) سبب بهبود کیفی مهارت در ورزش‌های مختلف از جمله ورزش فوتبال می‌گردد لذا برای داشتن یک تیم آماده نمی‌توان عناصر و عوامل آمادگی جسمانی یعنی قدرت، سرعت، چابکی، انعطاف‌پذیری، استقامت و... را نادیده گرفت.
برنامه بدنسازی در فوتبال یک مبحث وسیعی برای آماده سازی فوتبالیسهاست .برنامه بدنسازی در فوتبال در 3 فصل ، فصل امادگی ، فصل مسابقه و خارج از فصل طراحی می شود. در فصل آمادگی بازیکن می تواند 3 جلسه در هفته تمرینات بدنسازی(کار با وزنه ) داشته باشد و لی در فصل مسابقات تمرینات با وزنه را به 1 جلسه در هفته کاهش داده و بیشتر به مرور تکنیکها و تاکتیکها می پردازد.
علاوه بر قدرت عضلانی لازم است در فصل آمادگی(حداقل 2 تا 3 ماه) ، بازیکن استقامت قلبی تنفسی، انعطاف پذیری، سرعت، جهش و پرش خود را نیز بالا ببرد تا بتواند در این ورزش موفق باشد
با آرزوی سلامتی
نوع مطلب : پرسش و پاسخ های ورزشی، 
برچسب ها :
 
درباره سایت


مدیر سایت : اشکان
درباره ی سایت : همه چیز در مورد بدنسازی و زیبایی اندام "تغذیه " برنامه " عکس " اخبار " کتاب های آموزشی " کلیپ های ورزشی " نظرسنجی " ...
مطالب اخیر
نویسنده
نظرسنجی
به نظر شما بهترین بخش این سایت کدام است؟

سایر امکانات سایت
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :